wto 08.09.2015 Muzeum Inżynierii

nowe wystawy stałe

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu dwie nowe wystawy stałe, które od 8 września dotępne są w naszym muzeum. "Motokultura" to historia polskiej motoryzacji - wystawa w trakcie aranżacji. Natomiast "Inżynieryjny portret miasta" to dzieje infrastrukturykomunalnej Krakowa od średniowiecza po czasy współczesne. Wystawa opowiada m.in. o rozwoju systemów zaopatrujących mieszkańców w wodę, energię elektryczną i gaz.

czw 17.12.2015 Muzeum Inżynierii

SEKRETY FITOTRONU

Wystawa przygotowana we współpracy z Katedrą Fizjologii Roślin na Wydziale Rolniczo – Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Instytutem Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego Polskiej Akademii Nauk. Jest to kolejna wystawa z cyklu „Z pracowni krakowskich uczonych”. Tym razem prezentowane są badania skupione wokół problematyki odporności roślin na niekorzystne czynniki środowiskowe.

pią 18.12.2015 Muzeum Inżynierii

Ozdoby choinkowe - fotorelacja

ramach współpracy z firmą Valeo Autosystemy Sp.z.o.o w dniach 4 i 5 grudnia oraz 13 grudnia 2015 roku w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy mieli możliwość wykonania ozdób choinkowych z części chłodnic samochodowych ...

czw 17.12.2015 Muzeum Inżynierii

Dobry wieczór w muzeum

W najbliższy czwartek 17 grudnia zapraszamy nauczycieli oraz osoby pracujące z młodzieżą i dziećmi na kolejne spotkanie z cyklu ,, Dobry wieczór w muzeum” oczywiście w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację w kasie muzeum: osobiście lub pod nr tel.: 12 421 12 42 w.136.

nie 13.12.2015 Muzeum Inżynierii

Ozdoby choinkowe

Już w najbliższą niedzielę 13 grudnia 2015 roku Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz firma Valeo zapraszają do udziału w warsztatach otwartych ,,Ozdoby choinkowe”. W ramach biletu wstępu do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie będzie można wykonać samodzielnie lub z pomocą prowadzącej niebanalną ozdobę na choinkę z części chłodnic samochodowych dostarczonych przez firmę Vaelo oraz materiałów metalowych, papierniczych i pasmanteryjnych. Gotowe ozdoby będzie można zabrać ze sobą do domu ...

nie 06.12.2015 Muzeum Inżynierii

Świetlne zdjęcia

W trakcie zajęć wykonamy zdjęcia malowane światłem i niebanalne ozdoby z elementów chłodnic oraz części urządzeń mechanicznych. Zajęcia w dodatkowym terminie z uwagi na duże zainteresowanie tematem. Początek zajęć: godzina 14.00, cena 15.00 zł od dziecka. Dzieci podczas zajęć pozostają pod opieką rodziców.