pon 20.11.2017

pogrzeb inż. Wiesława Wiatraka

20 listopada 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 14.00 w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Jaworzu odbędzie się pogrzeb Ś.P. Wiesława Wiatraka – znanego inżyniera, konstruktora, szefa zespołu pracującego nad nowoczesnym prototypem samochodu osobowego FSM Beskid 106, wieloletniego sympatyka i współpracownika Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

wto 14.11.2017

Open Eyes Economy Summit

14 i 15 listopada zapraszamy do ICE Kraków Congress Centre na #OpenEyesEconomy. Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomiczny dla ludzi o otwartych oczach i głowach. Głównym tematem OEES2 jest rola idei i wartości w kształtowaniu współczesnej gospodarki oraz kultury. Open Eyes Economy pokazuje nowy sposób myślenia o przyszłości i nową koncepcję zarządzania rozwojem naszego świata, skupioną wokół takich pojęć jak: odpowiedzialność, równowaga, ekologia czy wrażliwość społeczna.

śro 08.11.2017 Muzeum Inżynierii

Muzeum Inżynierii Miejskiej realizuje kolejny projekt dźwiękowy

W dniach 2-4 listopada odbyło się w Muzeum spotkanie robocze otwierające projekt "Sounds of Changes". Wzięła w nim udział międzynarodowa grupa muzealników z sześciu instytucji partnerskich: Flygvapenmuseum z Linköping w Szwecji (lider projektu), Tehniski Muzej Slovenije z Ljubljany w Słowenii, Finnish Labour Museum z Tampere w Finlandii, LWL-Industriemuseum z Dortmundu w Niemczech, Arbetets Museum z Norrköping w Szwecji, oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Już wkrótce wyruszymy w teren w poszukiwaniu dźwięków  do nagrywania. Tym razem chcemy uchwycić dźwiękowy krajobraz zmieniających się czasów. ..

wto 31.10.2017 Ogród Doświadczeń

Sezon 2017 w Ogrodzie Doświadczeń zakończony

31 października zakończyliśmy sezon 2017 w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dziękujemy wszystkim, który odwiedzili nas w tym roku. Mamy nadzieję, że wizyta u nas była nie tylko dobrą zabawą, ale także inspiracją do poznawania praw przyrody. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas w kolejnym sezonie! Zapraszamy od 20 kwietnia 2018. Rezerwacje dla grup zorganizowanych będą możliwe od 1 grudnia 2017 pod nr telefonu 12 428 66 52.

pią 10.11.2017 Muzeum Inżynierii

SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki”. Wydarzenie koordynowane jest przez SPiN, czyli Porozumienie SPołeczeństwo i Nauka zrzeszające instytucje, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym wydarzenie wpisuję się Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki i Muzeów (International Science Center and Science Museum Day - ISCSMD)...

sob 28.10.2017 Muzeum Inżynierii

Zwiedzanie Krakowskiego Szlaku Techniki

Podczas pieszej wycieczki Krakowskim Szlakiem Techniki zdradzimy uczestnikom tajemnice miejsc, związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Zwiedzanie zaczniemy od Zajezdni Tramwajowej, w której dowiemy się, co sądzili ówcześni krakowianie o nowince technicznej, jaką były tramwaje i dlaczego jazda nim mogła być szczególnie niebezpieczna dla młodych dam. Kolejnym przystanek – Gazownia Krakowska wzbudzała tak liczne kontrowersje, że musiała zostać powołana specjalna komisja, badająca przyczynę licznych plotek...