Dla nauczycieli

"Dobry wieczór w muzeum”
Zapraszamy  nauczycieli oraz osoby  pracujące z młodzieżą i dziećmi na cykl spotkań ,, Dobry wieczór w muzeum”, które odbywać będą się raz w miesiącu w środę.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 października 2015 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Zostaną zaprezentowane warsztaty ,,Kochający kamień”, w oparciu o przepis do warsztatów pod tym samym tytułem. Każdy z nauczycieli, taki przepis dostanie na warsztatach, po warsztatach będzie również można wydrukować go korzystając z załącznika znajdującego się na końcu strony.
Warsztat zostanie poprzedzony zwiedzaniem wystawy interaktywnej „Wokół koła”.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację w kasie muzeum: osobiście lub pod nr tel.: (12) 428 66 44

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
W programie:

14 PAŹDZIERNIKA 2015
16.00 Zwiedzanie wystawy interaktywnej ,,Wokół koła” z przewodnikiem.
17.00 Prezentacja warsztatów ,, Kochający kamień” „ na podstawie przepisu na warsztaty (przepis na warsztaty do pobrania poniżej).

,,Kochający kamień”
Na warsztacie dowiemy się, co to jest kochający kamień i dlaczego tak jest nazywany.
Poznamy 3 różne zabawy, w czasie których można zaobserwować ciekawe własności  magnesu. Dowiemy się dlaczego kochający kamień przyciąga metalowe przedmioty oraz sprawdzimy czy magnes przyciągane każdy metal. Kochający kamień często spotykamy w życiu codziennym, znaleźć go można w różnych urządzeniach w domu i w samochodzie, a wędrowcy chętnie zabierają go ze sobą w podróż. 

 
18 LISTOPADA 2015
16.00 Zwiedzanie wystawy interaktywnej ,,Wokół koła” z przewodnikiem.
17.00 Prezentacja warsztatów ,, Zabawy z tornado w butelce” „ na podstawie  przepisu na warsztaty.

,,Zabawy z tornado w butelce”
Na warsztatach dowiemy się skąd biorą się trąby powietrzne, tornada, cyklony i wiry w rzece. 
Wyjaśnimy w którą stronę kręcą się takie wiry, oraz dlaczego wciągają, to co znajdzie się w pobliżu. Dowiemy się również, dlaczego podczas burzy zrywane są dachy i jak wydostaje się dym z komina.

 
17 GRUDNIA 2015
16.00 Zwiedzanie wystawy interaktywnej ,,Wokół koła” z przewodnikiem.
17.00 Prezentacja warsztatów ,, Z prądem po zajezdni”  na podstawie  przepisu na warsztaty.

,,Z prądem po zajezdni”
Podczas warsztatów skonstuujemy prosty, a zarazem kreatywny quiz elektryczny, który  pomoże w utrwaleniu nowo poznanej wiedzy z dowolnej dziedziny nauki. Podczas zajęć opracujemy tematykę quizu i zbudujemy prosty obwód elektryczny sprawdzający poprawne odpowiedzi.