Dla seniorów

INŻYNIERIA CIAŁA LUDZKIEGO - CYKL ZAJĘĆ DLA SENIORÓW

Inżynieria wzroku
Przyjrzymy się wspólnie naszym oczom. Zastanowimy się od czego zależy wielkość źrenicy. Sprawdzimy działanie soczewki identycznej z soczewką znajdująca się w ludzkim oku. Dowiemy się w jaki sposób mózg odbiera impulsy wzrokowe i w jaki sposób je przetwarza. Spróbujemy oszukać nasze oczy. Poznamy ćwiczenia, które pozwolą nam zachować dobry wzrok.

 
Inżynieria serca
Rozmawiając o działaniu serca dowiemy się jakie napięcie elektryczne jest potrzebne, aby serce mogło pracować. W jakim rytmie bije serce noworodka i człowieka dorosłego. Wykonując doświadczenie sprawdzimy na czym polega działanie serca jako pompy ssąco - tłoczącej.


Inżynieria słuchu
Podczas dyskusji odpowiemy na pytanie jak działają ludzkie uszy. Poznamy alternatywne sposoby na odbieranie dźwięku przez mózg. Posłuchamy dźwięków i obejrzymy fale elektromagnetyczne, o odpowiadającej im częstotliwości. Poznamy procesy jakie zachodzą w mózgu podczas słuchania muzyki i podczas hałasu. Sprawdzimy, które dźwięki są niebezpieczne dla naszych uszu oraz jak dbać o higienę słuchu.

Istnieje możliwośc przeprowadzenia innego tematu warsztatów lub zorganizowania innego typu wydarzenia dla seniorów. 
W tym celu prosimy o kontakt z pracownikiem Działu Edukacji: Angeliką Wołczyk, nr tel.: (12) 428 66 44, awolczyk@mimk.com.pl