Poranki na BIS

MIM-kowe Poranki na BIS Edycja 2016/2017


Zapraszamy na rodzinny cykl zajęć ,, MIM-kowe poranki na BIS”- stworzony z myślą o osobach, którym nie udała się w poprzednich latach zrealizować wspólnie z nami, któregoś z tematów sobotnich zajęć.

W ramach tegorocznej edycji bisowych MIM-kowych poranków proponujemy następujące tematy:

22.10.2016
Quiz elektryczny
Podczas warsztatów dzieci poznają historię zajezdni tramwajowej, na terenie której mieści się Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na podstawie zdobytej wiedzy dopasują odpowiedzi po przygotowanych pytań. Wspólnie z rodzicami ułożą quiz i zbudują prosty obwód elektryczny sprawdzający poprawne odpowiedzi.

19.11.2016
Magnetyczna  układanka
Dzieci z pomocą rodziców wykonają  doświadczenia używając magnesów o różnych kształtach. Sprawdzą,  co się stanie jeśli magnes zbliżymy do ferrofluidu. Wspólnie z rodzicami wykonają z folii magnetycznej puzzle-układankę, z własnoręcznie wykonanym rysunkiem.

3.12.2016
Świetlne zdjęcie
W trakcie zajęć wykonamy zdjęcia świetlnych obrysów w zaciemnionym pomieszczeniu. Zdjęcia malowane światłem zostaną wysłane na podanego przez uczestników zajęć e-maila. Dodatkowo dzieci zrobią ozdoby choinkowe z elementów chłodnic samochodowych i części mechanicznych.

21.01.2017
Kolorowe kredki
Z pomocą prowadzącej dzieci wykonają kredki świecowe w różnych kształtach i kolorach.  Dowiedzą się, które kolory określamy jako podstawowe i  jak stworzyć kolory pochodne.  Wykonają koło barw i oglądając prezentację dowiedzą się, jak można z niego korzystać.

25.02.2017
Nurek Kartezjusza
Podczas warsztatów dzieci zbudują  ,,nurka Kartezjusza”. Wykonując wspólnie z rodzicami doświadczenia, dowiedzą się w jaki sposób działa zbudowana zabawka. Oglądając prezentacje poznają opowieść o Archimedesie i królu Syrakuz.

25.03.2017
Kolorowy kawior
Wspólnie z rodzicami dzieci wykonają kolorowy, słodki kawior wykorzystując metodę kuleczkowania. Technika ta jest stosowana podczas przygotowywania potraw kuchni molekularnej. Pękających kolorowych kuleczek o różnych smakach spróbujemy podczas warsztatów.

22.04.2017
Kule do kąpieli
Podczas zajęć uczestnicy przygotują musujące babeczki oraz kule do kąpieli.  Dzieci  przygotują specjalną mieszankę, która wrzucona do wody zacznie musować. Wybiorą kolor i zapach dla kosmetyków, a następnie uformują kule i przygotują babeczki w foremkach.

13.05.2017
Malowane plecaki
Specjalnymi farbami do tkanin dzieci wraz z rodzicami pomalują płócienne plecaki. Korzystając z przygotowanych szablonów lub wykonując własną kompozycję, stworzą jedyny w swoim rodzaju plecak na wakacyjne przygody.

 

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 10.30 i 12.30.
Cena: 19 zł od dziecka. Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat.
Obowiązuje rezerwacja pod nr tel.: 12 428 66 44 lub osobiście w kasie muzeum. Dzieci uczestniczące w zajęciach pozostają pod opieka rodziców.
Warsztaty odbywają się w siedzibie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, przy ul. Św. Wawrzyńca 15

Galeria: Poranki na BIS

Kolorowe kredki
Kolorowe kredki
Kolorowe kredki
Magnetyczna układanka
Magnetyczna  układanka
Magnetyczna  układanka
Magnetyczna  układanka
Nurek Kartezjusza
Nurek Kartezjusza
Nurek Kartezjusza
Świetlne zdjecia