Poznaj swoje mocne strony

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 7 do lat 13 na cykliczne warsztaty, które odbywają się raz na kwartał.

Pracownicy muzeum w przystępny sposób przedstawią zagadnienia z zakresu techniki, jakimi zajmują się na co dzień, pracując w Dziale Edukacji, Dziale Historii Transportu, Dziale Techniki, Przemysłu i Inżynierii Miejskiej.
Tematy dobrano tak, aby dla wszystkich chętnych stworzyć możliwość rozwijania, poszerzenia i wspierania zainteresowań techniką.

Koszt – 19 zł od dziecka. 
Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu (12) 428 66 44 lub w kasie muzeum. 
Ilość miejsc ograniczona.

PROGRAM

I kwartał 2017 r.
18 marca 2017 r.
Godzina 10.30 i 12.30
Kalejdoskop z emocjami.
Co to są emocje? Czy można je zmierzyć? Emocje pozostawiają ślad w naszym ciele: zmienia się liczba i intensywność oddechów, częstotliwość bicia serca, temperatura naszego ciała, zmienia się przewodnictwo elektryczne skóry, mina na naszej twarzy. Na warsztatach z pomocą specjalnych kart spróbujemy określić jakie mamy emocje a na elektronicznych zestawach, spróbujemy emocje usłyszeć oraz zobaczyć.
Czas trwania: 45 min.


II kwartał 2017 r.
3 czerwca 2017 r.
Godzina 10.30
Kardiowerter - defibrylator – co to jest ?
Na warsztatach poznamy postać kardiologa Mieczysława Mirowskiego oraz dowiemy się do czego służy jego wynalazek kardiowerter-defibrylator. Spróbujemy zajrzeć do środka urządzenia aby poznać jego skomplikowaną budowę.
Czas trwania: 45 min.


III kwartał 2017 r.
23 września 2017 r.
Godzina 10.30
Jak z brudnej wody zrobić czystą?
Na warsztatach dowiemy się jak zrobić filtr do wody. Poznamy pojęcia dyfuzja, osmoza i sedymentacja. Z przygotowanych materiałów zbudujemy filtr do oczyszczania wody a następnie zrobiony filtr wykorzystamy do oczyszczenia brudnej wody.
Czas trwania: 45 min.


IV kwartał 2017 r.
18 listopada 2017 r.
Godzina 10.30
Stany skupienia materii - co to jest?
Na warsztatach dowiemy się co to jest stan skupienia materii i jak rozpoznać przemianę fazową. Wykonamy doświadczenia z lodem i z siarką w czasie których zaobserwujemy różne stany materii i przejścia fazowe.
Czas trwania: 45 min.