Urodziny w muzeum

Zapraszamy grupy dzieci od 8 do 18 osób, w wieku od 6 do 13 lat, na urodzinowe warsztaty w naszym muzeum.
W ramach wykupionego biletu urodzinowego zapewniamy zajęcia edukacyjne z wybranego tematu oraz zapraszamy do odwiedzenia aktualnych wystaw w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Zwiedzanie wystaw odbywa się w godzinach otwarcia muzeum, tj. od 10:00 do 16:00.
Czas trwania warsztatów:  max. 60 minut.
Po zajęciach solenizant wraz z gośćmi udaje się na urodzinowy poczęstunek: tort i inne urodzinowe smakołyki, przygotowywane we własnym zakresie. Czas trwania poczęstunku: 30 minut.

Uprzejmie prosimy o przyniesienie własnych talerzyków, sztućców, kubeczków, misek, itp.
Po zajęciach solenizant wraz z gośćmi udaje się na urodzinowy poczęstunek: tort i inne urodzinowe smakołyki przygotowane we własnym zakresie.

Zaproszenie na urodziny do pobrania poniżej.


Proponujemy następujące tematy warsztatów:

Iluzjon 
Na warsztatach uczestnicy poznają jedne z pierwszych sposobów na iluzję ruchu obrazu: taumatrop, fenaskistiskop oraz zoetrop. Wyjaśnienie terminu sekwencja nieruchomych obrazków, pozwoli uczestnikom na zaaranżowanie sekwencji zdjęć. Po ich zmontowaniu otrzymają krótki pamiątkowy film z urodzin, który zostanie przesłany na podany przez solenizanta adres e-mail. 
Limit uczestników: 18 dzieci 

Gotowanie-czarowanie 
Na warsztatach można dowiedzieć się jak, za pomocą produktów na co dzień używanych w kuchni, wykonać proste eksperymenty fizyczne i chemiczne. Uczestnicy dowiedzą się jak zmieścić jajko w butelce, jaki kolor może mieć sok z czerwonej kapusty oraz jak sprawić, żeby drożdże wyrosły. Na zakończenie, z prostych produktów, uczestnicy wykonają wybuchający wulkan. 
Limit uczestników: 18 dzieci

KOSMOS 
Zajęcia łączą formę warsztatu i pogadanki. Za pomocą prostych doświadczeń i prezentacji dzieci mogą dowiedzieć się dlaczego mamy noc i dzień na Ziemi, dlaczego poziom morza podnosi się i opada w ciągu doby, jak powstały kratery na Księżycu oraz czym jest atmosfera ziemska. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonają wulkan. 
Limit uczestników: 18 dzieci 

Kuchnia molekularna 
Dzieci poznają prostą technikę sferyfikacji, wykorzystywaną w kuchni molekularnej. Dzięki niej, samodzielnie wykonają jadalny, kolorowy kawior o owocowym i herbacianym smaku. W podobny sposób mali kucharze przygotują słodkie spaghetti w niebieskim kolorze. Wszystkich potraw spróbujemy.
Limit uczestników: 18 dzieci 

Malowanie światłem 
W zaciemnionym pomieszczeniu, przed obiektywem aparatu uczestnicy wykonają za pomocą latarek kolorowe napisy i obrysy . Dzięki wydłużeniu czasu naświetlania, na zdjęciach uzyskamy kolorowe, świetlne smugi. Wszystkie fotografie zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Na zakończenie urodzin, każdy z uczestników otrzyma, w formie papierowej, "namalowane światłem” zdjęcie grupowe. 
Limit uczestników: 12 dzieci