22.11.2019 Magdalena Jabłońska

Grudniowe zajęcia edukacyjne

Zapraszamy na grudniowe zajęcia do naszego muzeum! Dowiemy się m.in jak wykorzystać niepotrzebną makulaturę i stworzyć z niej świąteczne ozdoby, na zajęciach drukarskich każdy z uczestników wykona ozdobną kartkę i dowie się skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”.

7,8 grudnia 2019
Godz. 11.00, 13.00, 15.00

Wioska Mikołaja 

W mikołajkowy weekend zapraszamy was do magicznego świata Mikołaja i jego pomocników. W ten wyjątkowy dzień stworzymy swoją własną, wymarzoną fabrykę prezentów, chatkę Mikołaja czy stajnię dla reniferów. Pomożemy świętemu w przygotowaniu najwspanialszych grudniowych podarunków. Wspólnie zbudujemy miejsce o którym marzy każde dziecko. 
Cena: 20 zł od dziecka

7 grudnia


Godz. 12.00- 13.00

Mikołajkowe plecionki

Podczas zajęć dowiemy się jak można wykorzystać niepotrzebną makulaturę i stworzyć z niej świąteczne ozdoby.  Nauczymy się jak wykonać papierową wiklinę i sprawdzimy jak wytrzymały jest papier. Każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wypleść wyjątkową ozdobę, którą zabierze do domu. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Koszt zajęć 20 zł od dziecka. 8 grudnia 

Godz. 12.00 - 13.00

Niewidzialny atrament-zrób go sam!

Czy atrament sympatyczny jest sympatyczny? Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak zrobić atrament do zadań specjalnych. Przekonają się, że nie trzeba być Jamesem Bondem, aby przekazać tajną wiadomość. Sprawdzą do czego można użyj jodyny i cytryny. Zaszyfrują i odczytają wiadomości zapisane niewidzialnym atramentem.

Zapraszamy rodziny z dziećmi  od 7 lat.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Udział w ramach biletu wstępu do muzeum. 


14 grudnia

Godz. 12.00 - 13.00 

Zajęcia drukarskie - Świąteczne kartki

Na zajęciach poznamy historię powstania pierwszych kartek świątecznych. Dowiemy się skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”. Każdy uczestnik wykona własną, wyjątkową kartkę na której wytłoczymy świąteczny motyw za pomocą prasy drukarskiej. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Koszt zajęć 20 zł od dziecka. 15 grudnia

Godz. 12.00 - 13.00

Złam ten szyfr- szyfry dla początkujących

Podczas zajęć przekonasz się, że szyfr Ottendorfa ma tylko trudną nazwę i poczujesz się jak Sherlock Holmes podczas łamania zapisanych nim tajnych wiadomości. Zaszyfrujesz wiadomości jak Juliusz Cezar oraz Leonardo da Vinci. Używając szyfru płotkowego przekonasz się czy ma coś wspólnego z płotkiem lub płotką. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 8 lat.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.


W każdą sobotę i niedzielę o godz. 11.00, 13.00, 15.00 zapraszamy na zajęcia w strefie kreatywności „Miasto w budowie”. Więcej informacji tel: 12 428 66 00 wew. 11, rezerwacja@mim.krakow.pl.

POCZYTAJ O STREFIE KREATYWNOŚCI

Rezerwacja zajęć od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00.