21.01.2020 Magdalena Jabłońska

Futuronauci - wystawa ponadczasowa już od 12 lutego!

W 2020 roku przybywa z przyszłości statek badawczy. Ulega jednak awarii, a jego załoga decyduje się ukryć uszkodzony pojazd w dawnej, nieużywanej już zajezdni tramwajowej na krakowskim Kazimierzu. By wrócić do swoich czasów, przybysze z przyszłości muszą odnaleźć części niezbędne do naprawy, wyruszają więc na ich poszukiwanie. Jednak statek zostaje przypadkowo odkryty i coraz więcej osób zaczyna badać jego wnętrze. Znajdują tam stanowiska obsługiwane przez różnych członków załogi statku. Badacze zgromadzili na nich wiedzę dotyczącą przeszłości, naszych czasów i przyszłości, z której przybyli.

Zwiedzający sami zadecydują, w jakiej kolejności poznają artefakty podróżników w czasie. Każdy z obiektów zawiera informacje, eksponaty lub interaktywne gry przybliżające jedną z dziedzin wiedzy inżynieryjnej.


Zapraszamy Państwa na niezwykłą wystawę Futuronauci, podczas której zwiedzający eksplorują... przybyły z przyszłości statek kosmiczny. Odkrywanie jego elementów jest okazją do obserwacji zmian w różnych dziedzinach nauki i techniki oraz przewidywania, w jakich kierunkach się rozwiną. Edukacja łączy się z immersyjnym przeżyciem, kiedy zwiedzający swobodnie wędrują pośród futurystycznej aranżacji.


Wystawa jest skierowana przede wszystkim do widzów w wieku 7–16 lat – grup zorganizowanych oraz rodzin – dorosłych opiekunów i rodziców.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE TOWARZYSZĄCE

Więcej o wystawie: PRZECZYTAJ TU