06.12.2021 Magdalena Jabłońska

Ferie zimowe w MIM
18 - 28 stycznia 2022 r.

Przez dwa tygodnie ferii (18-28 stycznia), od wtorku do piątku zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat na zajęcia w Strefie Kreatywności połączone z warsztatami i zwiedzaniem wystaw czasowych. 

Zajęcia trwają od godz. 12:00 do godz. 15:00.

Wtorek 18 i 25 stycznia — Wymarzony dom
Jaki jest twój wymarzony dom? Może chciałbyś, aby w salonie znajdował się plac zabaw, łazienka zamieniła się w basen ze zjeżdżalnią, a do łóżka na antresoli prowadziła winda? Daj się ponieść wyobraźni! Wymyśl dom swoich marzeń i zbuduj go z nami z megaklocków!


Środa, 19 i 26 stycznia — Mapa okolicy
Nasza najbliższa okolica to codzienność, na którą często nie zwracamy uwagi. Wydaje nam się, że idąc do szkoły, sklepu czy na boisko, widzieliśmy już wszystko i znamy każdy zaułek. Ale czy na pewno? Podczas zajęć sprawdzimy, jak uczestnicy zapamiętali szczegóły ze swojego najbliższego otoczenia i wspólnie spróbujemy odtworzyć miejsca, w których przebywają na co dzień. 


Czwartek, 20 i 27 stycznia — Miasto przyszłości
Jak będzie wyglądało życie na ziemi za 100 lat? Co się zmieni? Co zniknie, a co nowego pojawi się w naszym otoczeniu? Czy zmieni się kształt budynków, samochodów, pociągów? Możliwości są nieograniczone, wystarczy uruchomić wyobraźnię i wybudować jedyne w swoim rodzaju miasto przyszłości!


Piątek, 21 i 28 stycznia — Wynalazek na plac zabaw
Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta. Ale nawet najpiękniejsze huśtawki, najwyższe zjeżdżalnie i najszybsze karuzele mogą się w końcu dzieciom znudzić. Na szczęście wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i z megaklocków wybudować zupełnie nową zabawkę, którą chcielibyście umieścić na waszym placu zabaw!

Bilet w cenie 40 zł od osoby obejmuje kierowaną zabawę w Strefie Kreatywności, warsztaty oraz wejście na wystawy czasowe.

***

Rezerwacja miejsc: 12 428 66 00 wew. 11 lub rezerwacja@mim.krakow.pl.


Do pobrania: Ferie zimowe w Muzeum - program w PDF