12.07.2021 Magdalena Jabłońska

Konkurs plastyczny “Mój przyjaciel Robot” 12 - 31 lipca

Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym ''Mój przyjaciel robot''.

Zaprojektujcie swojego wyjątkowego przyjaciela - Robota. Możecie go narysować lub stworzyć z prostych materiałów, jak papier mache, karton. Najważniejsze, aby wygląd waszego robota odzwierciedlał jego niesamowite funkcje! Dlatego do waszej pracy poprosimy was o dołączenie opisu - wytłumaczcie nam, co wasz robot potrafi i skąd u niego takie umiejętności (może ma wmontowane specjalne czujniki, albo jest stworzony ze specjalnie zaprojektowanego materiału). Pamiętajcie - w tym konkursie macie moce hiper-naukowców! Możecie wymyślić sobie dowolne funkcje swojego Robota i stworzyć go z dowolnych materiałów, wasz Robot może latać, zmieniać kształty i kolory, poruszać się w czasie. Jego umiejętności ogranicza wyłącznie wasza wyobraźnia!

Informacje dodatkowe o konkursie:
Organizatorami konkursu są Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Robopark!

Konkurs trwa od 12 do 31 lipca 2021 i skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 16 lat. Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych - dzieci w wieku 6 - 11 lat i młodzież w wieku 12 - 16 lat.

Tematem przewodnim konkursu jest pobudzenie pasji do odkrywania tajemnic jakie kryje przyszłość poprzez zainteresowanie nowinkami technicznymi, nauką, ale także nowatorskimi rozwiązaniami dla działań, które ułatwiają życie codzienne. Celem Konkursu jest upowszechnienie nowego sposobu kształcenia postaw kreatywnych wśród dzieci i młodzieży w oparciu o zagadnienia z zakresu inżynierii, techniki, programowania i futurologii.

Wykonane dowolną techniką prace plastyczne mają zaprezentować wyimaginowanego Robota (lub kilka i ich stworzony świat), który byłby przyjacielem dla jego twórcy. Zaprezentowany w pracy Robot, nie musi odpowiadać znanym nam dziś zasadom fizyki, chemii czy biologii. Atutem pracy będą jednak opisy i wyjaśnienia dla działania przedstawionego Robota. Prace w pierwszej kolejności będą oceniane pod kątem pomysłowości stworzonych i zaprezentowanych Robotów, materiałów z których mogłyby powstać oraz funkcji, które mogłyby posiadać. Walory artystyczne pracy i precyzja wykonania będzie oceniana w drugiej kolejności.

Do konkursu dopuszczone będą prace plastyczne w formie rysunku /obrazu w formacie nie większym niż A3 oraz prace przestrzenne (rzeźby / figurki z materiałów plastycznych jak papier mache, plastelina, modelina, konstrukcje z tektury, konstrukcje z lekkich metali typu aluminium). Technika wykonania jest dowolna. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez uczestnika. 

Jeśli potrzebujecie inspiracji, przypominamy, że w dniach od 3 lipca do 14 sierpnia 2021 w Centrum Handlowym Serenada można oglądać wystawę Robopark. Więcej informacji: www.robo-park.com


Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie osobiście lub przesłanie drogą pocztową pracy konkursowej wraz z podpisaną Kartą Zgłoszeniową (załącznik 2 do Regulaminu) na adres: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, 31-060 Kraków, z dopiskiem “KONKURS”. Do pracy konkursowej powinna zostać dołączona Karta Zgłoszenia. W Karcie Zgłoszenia muszą znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko, wiek uczestnika, adres korespondencyjny, nr telefonu i adres e-mail, opis pracy. Kartę zgłoszenia wraz z Regulaminem można pobrać z naszej strony KLIK

Czekamy na wasze prace z opisami i kartami zgłoszeniowymi od 12 do 31 lipca. Najciekawsze trzy prace nagrodzimy pakietami gadżetów z naszego muzeum, a pozostałe umieścimy na czasowej mini-wystawie w naszym Muzeum!