15.07.2020 Magdalena Jabłońska

MIMcast. Miasto i My - premiera 16 lipca!

Podcast Muzeum Inżynierii Miejskiej czyli MIMcast powstał jako kontynuacja współpracy Muzeum z podcastem “Bo czemu nie?”. “MIMcast czyli Miasto i My” będzie koncentrować się przede wszystkim na tematyce miejskiej. Pierwszych odcinków można słuchać już od 16 lipca.


Dynamiczny rozwój podcastingu w Polsce i dobry odbiór odcinków realizowanych we współpracy z “Bo czemu nie” sprawiły, że zespół Muzeum Inżynierii Miejskiej postanowił stworzyć własne medium, które stanie się przestrzenią do dyskusji o tematach dotyczących życia w mieście. W MIMcaście omawiane będą także zagadnienia związane z inżynierią oraz nowymi technologiami. 

“Nie zabraknie także innych tematów. (...) Poruszamy miasto - taki jest tytuł podcastu, ale w niektórych odcinkach chcemy też opowiadać o tym, co się dzieje w Muzeum” - mówi Robert Salisz, zastępca Dyrektora ds. rozwoju w odcinku pilotażowym.

MIMcastu można słuchać od 16 lipca - odcinki dostępne są na stronie mimcast.pl, wkrótce także na platformach Spotify, Google Podcasts oraz Apple Podcasts. Prowadzącym i gospodarzem jest Krzysztof Kołacz (“Bo czemu nie”).

Gościem pierwszego odcinka jest Michał Zalewski, rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego, który opowiada o tym, skąd pojawił się pomysł na kampanię “Bądź turystą w swoim mieście”, czego możemy się spodziewać spędzając tegoroczne wakacje w Krakowie, a także o tym, co może nas tutaj zaskoczyć.

Kolejne odcinki będą publikowane co 2 tygodnie.

Zachęcamy do słuchania i komentowania, a także proponowania tematów do dyskusji.

Bo przecież - miasto to my! 

kontakt@mimcast.pl

facebook.com/muzeuminzynierii
instagram.com/muzeuminzynieriimiejskiej


www.mimcast.pl