nie 08.08.2021 Muzeum Inżynierii

I Krakowski przejazd kolorowych cyklistów

Zapraszamy na pierwszy w historii Krakowski Przejazd Kolorowych Cyklistów, który odbędzie się w ramach „Dni św. Wawrzyńca” - Weekend rodzinny. Nasz przejazd będzie nietypowy, bo zachęcamy uczestników do udekorowania swoich pojazdów i przebrania się jak najbardziej kolorowe stroje. Możecie udekorować rowery kwiatami, wstążkami, kosmicznymi elementami, pluszakami, elementami związanymi z symboliką Krakowa. Was samych również zachęcamy do przebrania się i wcielenia w rolę rowerowego bohatera!

pon 26.07.2021 Ogród Doświadczeń

Program zajęć edukacyjnych w sierpniu w Ogrodzie Doświadczeń

Poznamy kilka sposobów, które wywołują iluzję ruchu nieruchomych obrazków, wykonamy model zegara nocnego, spróbujemy obliczyć ile waży chmura.

pon 26.07.2021 Muzeum Inżynierii

Program zajęć edukacyjnych w sierpniu w MiM

W sierpniu czekają na Was m.in gry miejskie, spacery oraz wydarzenia w ramach „Dni św. Wawrzyńca'', a także pierwszy krakowski przejazd kolorowych cyklistów!

pią 18.06.2021 Muzeum Inżynierii

Zajęcia wakacyjne w MIM

Wakacje to czas zabawy i rozwijania swoich pasji w gronie rówieśników. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia dwóch tygodni podczas zajęć edukacyjnych w Muzeum!

czw 27.05.2021 Ogród Doświadczeń

Otwieramy kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń!

Zaprezentujemy filmy, które zdobyły nagrody na światowych festiwalach, o różnej tematyce, dla różnych grup wiekowych - i jak zawsze w Ogrodzie Doświadczeń, można się z nich wiele dowiedzieć i nauczyć w bardzo atrakcyjny sposób.

pią 09.04.2021 Muzeum Inżynierii

#KwiecieńzAGD #CudaTechniki

Każdy z domowych sprzętów ma swoją historię, ktoś kiedyś poczuł potrzebę ułatwienia sobie pracy i napracował się, żeby tego dokonać. Na przykład James Dyson, o którym w naszym MIMcaście opowiada prof. Czeława Frejlich, w latach 70-tych zbudował samodzielnie ubiegłego wieku aż 5127 prototypów odkurzacza bezworkowego. Dziś firma Dyson to znane przedsiębiorstwo najnowszych technologii, które zatrudnia 1000 inżynierów. Ale zaczęło się od błysku pomysłu i pasji jednego człowieka. Każde z wykorzystywanych przez nas na co dzień sprzętów to osobna, często fascynująca historia; opowieść o kimś kto go wynalazł, o tym, jak go udoskonalano, jak projektowano dla niego design.