nie 19.11.2017 Muzeum Inżynierii

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

W niedzielę 19 listopada 2017 roku podczas Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich, od godziny 10.00 do 20.00 Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystaw: Drukarstwo krakowskie XV-XX w., P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125p, Więcej światła, oraz wystawy interaktywnej Wokół koła. Zapraszamy również do bezpłatnego udziału w przygotowanych wydarzeniach.

śro 08.11.2017 Muzeum Inżynierii

Muzeum Inżynierii Miejskiej realizuje kolejny projekt dźwiękowy

W dniach 2-4 listopada odbyło się w Muzeum spotkanie robocze otwierające projekt "Sounds of Changes". Wzięła w nim udział międzynarodowa grupa muzealników z sześciu instytucji partnerskich: Flygvapenmuseum z Linköping w Szwecji (lider projektu), Tehniski Muzej Slovenije z Ljubljany w Słowenii, Finnish Labour Museum z Tampere w Finlandii, LWL-Industriemuseum z Dortmundu w Niemczech, Arbetets Museum z Norrköping w Szwecji, oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Już wkrótce wyruszymy w teren w poszukiwaniu dźwięków  do nagrywania. Tym razem chcemy uchwycić dźwiękowy krajobraz zmieniających się czasów. ..

pią 10.11.2017 Muzeum Inżynierii

SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „SPiN Day – dla społeczeństwa i nauki”. Wydarzenie koordynowane jest przez SPiN, czyli Porozumienie SPołeczeństwo i Nauka zrzeszające instytucje, których wspólnym celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym wydarzenie wpisuję się Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki i Muzeów (International Science Center and Science Museum Day - ISCSMD)...

sob 28.10.2017 Muzeum Inżynierii

Zwiedzanie Krakowskiego Szlaku Techniki

Podczas pieszej wycieczki Krakowskim Szlakiem Techniki zdradzimy uczestnikom tajemnice miejsc, związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Zwiedzanie zaczniemy od Zajezdni Tramwajowej, w której dowiemy się, co sądzili ówcześni krakowianie o nowince technicznej, jaką były tramwaje i dlaczego jazda nim mogła być szczególnie niebezpieczna dla młodych dam. Kolejnym przystanek – Gazownia Krakowska wzbudzała tak liczne kontrowersje, że musiała zostać powołana specjalna komisja, badająca przyczynę licznych plotek...

czw 12.10.2017 Muzeum Inżynierii

XVI Posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-202

Z okazji odbywającego się w Krakowie XVI Posiedzenia Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, gościliśmy w naszym muzeum przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Komisji Europejskiej. Dziękujemy za wizytę.

nie 01.10.2017 Muzeum Inżynierii

Zmiana cen biletów

Z racji planowanego rozwoju Muzeum, rozbudowy jego oferty wystawienniczej i zwiększenia komfortu zwiedzania, informujemy, że od 1 października 2017 wzrosną ceny biletów wstępu do Oddziału I Muzeum Inżynierii Miejskiej - Zajezdni na Wawrzyńca. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.