sob 23.04.2016 Muzeum Inżynierii

Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę, 23-go kwietnia o godzinie 12:00 w 87 muzeach i galeriach w 38 miastach Polski odbędzie się szósta edycja muzealnej akcji Dzień Wolnej Sztuki. "Podczas Dnia Wolnej Sztuki chcemy pokazać zwiedzającym, że każdy obiekt ma coś do powiedzenia. Wystarczy tylko w skupieniu się w niego wsłuchać - czyli wpatrzeć" - mówi Zuzanna Stańska, organizatorka i pomysłodawczyni akcji...

pią 20.03.2015 Muzeum Inżynierii

Festiwal Funduszy Europejskich - Wstęp Wolny

Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Funduszy Europejskich - Wstęp Wolny. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii.

czw 07.04.2016 Muzeum Inżynierii

LIVE'BOT

LIVE'BOT -  projekt artystyczno-badawczy nad treściami dialogowymi z maszyną, w opraciu o apalikację Cleverbot, realizowany w latach 2013-2016. Cleverbot Carpentera to pierwszy program komputerowy, który pozytywnie przeszedł test Turinga. Test ten określa sposób zdolności maszyny do posługiwania się językiem naturalnym, co ma pośrednio dowodzić opanowanie przez nią umiejętności myślenia w sposób podobny do ludzkiego. Po odbytej konwersacji aż 59,3% rozmówców przyznało, że jej uczestnikiem był człowiek...

pią 20.03.2015 Muzeum Inżynierii

Częściowe zaćmienie Słońca

Obserwacje częściowego zaćmienia Słońca z dziedzińca Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie w godzinach 9.44-12.04.  Tegoroczna wiosna rozpocznie się niecodziennym zjawiskiem. W pierwszy dzień wiosny astronomicznej-  20 marca 2015 będziemy mogli obserwować częściowe zaćmienie Słońca. W Krakowie zobaczymy jak Księżyc zakrywa do 70% tarczy słonecznej.

czw 12.03.2015 Muzeum Inżynierii

Międzynarodowa Wystawa Fotografii Mody „Focus on Fashion” w Krakowie

Na wystawie „Focus on Fashion” zobaczymy prace fotografów mody z całego świata, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Cracow Fashion Week (21-29.03). Ekspozycja zostanie pokazana w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (ul. św. Wawrzyńca 15).

wto 08.09.2015 Muzeum Inżynierii

nowe wystawy stałe

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu dwie nowe wystawy stałe, które od 8 września dotępne są w naszym muzeum. "Motokultura" to historia polskiej motoryzacji - wystawa w trakcie aranżacji. Natomiast "Inżynieryjny portret miasta" to dzieje infrastrukturykomunalnej Krakowa od średniowiecza po czasy współczesne. Wystawa opowiada m.in. o rozwoju systemów zaopatrujących mieszkańców w wodę, energię elektryczną i gaz.