wto 08.09.2015 Muzeum Inżynierii

nowe wystawy stałe

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu dwie nowe wystawy stałe, które od 8 września dotępne są w naszym muzeum. "Motokultura" to historia polskiej motoryzacji - wystawa w trakcie aranżacji. Natomiast "Inżynieryjny portret miasta" to dzieje infrastrukturykomunalnej Krakowa od średniowiecza po czasy współczesne. Wystawa opowiada m.in. o rozwoju systemów zaopatrujących mieszkańców w wodę, energię elektryczną i gaz.

wto 17.02.2015 Muzeum Inżynierii

,,Odpowiedzi na ferie"

Cykl bezpłatnych zajęć dla młodzieży przygotowany w ramach programu ,,Zima w mieście”, realizowany w okresie 17-28 luty 2015 r. Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie to seria intrygujących pytań. Zadamy je podczas zajęć,obserwując przebieg eksperymentów oraz samodzielnie wykonując doświadczenie - wspólnie na nie odpowiemy.

sob 14.02.2015 Muzeum Inżynierii

Randka w muzeum

Chodź na randkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Z miłości do motoryzacji zapraszamy na walentynkowy wieczór 14 lutego 2015 roku, od godziny 17.00 do 20.00.

pią 30.01.2015 Muzeum Inżynierii

Z MAGAZYNÓW MUZEALNYCH

Wystawa czasowa pt. „Z magazynów muzealnych” prezentuje wybrane obiekty ze zbiorów muzeum z zakresu techniki, przemysłu i inżynierii.

sob 17.01.2015 Muzeum Inżynierii

MIM-kowe poranki

W najbliższą sobotę 17 stycznia 2015 roku Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na kolejne zajęcia z cyklu MIM-kowe poranki w podróży. Tym razem poznamy bliżej kraj twórców Asterixa i Obelixa. Wspólnie wymyślimy scenariusz i narysujemy MIM-kowy komiks. Wzorować będziemy się na twórcach takich jak: Jean-Jacques Sempé , René Goscinny czy Tomi Ungerer.

czw 17.12.2015 Muzeum Inżynierii

SEKRETY FITOTRONU

Wystawa przygotowana we współpracy z Katedrą Fizjologii Roślin na Wydziale Rolniczo – Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Instytutem Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego Polskiej Akademii Nauk. Jest to kolejna wystawa z cyklu „Z pracowni krakowskich uczonych”. Tym razem prezentowane są badania skupione wokół problematyki odporności roślin na niekorzystne czynniki środowiskowe.