Z MAGAZYNÓW MUZEALNYCH
Wystawa czasowa pt. „Z magazynów muzealnych” prezentuje wybrane obiekty ze zbiorów muzeum z zakresu techniki, przemysłu i inżynierii.
SEKRETY FITOTRONU
Wystawa przygotowana we współpracy z Katedrą Fizjologii Roślin na Wydziale Rolniczo – Ekonomicznym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Instytutem Fizjologii Roślin im. Franciszka Górskiego Polskiej Akademii Nauk. Jest to kolejna wystawa z cyklu „Z pracowni krakowskich uczonych”. Tym razem prezentowane są badania skupione wokół problematyki odporności roślin na niekorzystne czynniki środowiskowe.
Energia
Zapraszamy na wystawę Tomiego Ungerera, zatytułowaną Energia. Ekspozycja to zbiór satyrycznych rysunków, odnoszących się do prozy życia dnia codziennego.
Siarka - złoto chemików
Wystawa przedłużona do 28 lutego 2016 roku. Wystawa traktuje o jednym z najdłużej znanych człowiekowi pierwiastków chemicznych, mających kluczowe znaczenie dla współczesnego przemysłu. Głównym celem wystawy jest przedstawienie różnych zastosowań tego surowca oraz metod jego pozyskiwania, zarówno w perspektywie historycznej, jak i współczesnej.
ODWILŻ ‘56 – CRACOVIA ‘65. WYSTAWA ARCHITEKTURY WITOLDA CĘCKIEWICZA
Wystawa w dawnym hotelu Cracovia to opowieść o architekturze Witolda Cęckiewicza ukazanej na politycznym i społecznym tle dwóch dekad następujących po odwilży 1956 roku. Po wydarzeniach października 1956 roku architekci zerwali z socrealizmem i zwrócili się w stronę form nowoczesnych. Ten przełom jest punktem wyjścia wystawy zorganizowanej w gmachu dawnego hotelu Cracovia (obecnie Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie). Główną osią pokazu będą dokonania Witolda Cęckiewicza – jednego z najważniejszych architektów polskiego powojennego modernizmu. Cęckiewicz w 1965 roku zaprojektował hotel Cracovia zaliczany – wraz z towarzyszącym mu kinem Kijów – do czołowych osiągnięć polskiej architektury lat 60...