pon 01.04.2019 Muzeum Inżynierii

Spotkanie historycznych tramwajów z czterech miast Polski

To wydarzenie będzie okazją do prezentacji wyremontowanego przez MPK S.A. w Krakowie wagonu typu K o numerze inwentarzowym 437 pochodzącego z Warszawy, który w tym dniu zadebiutuje na krakowskich torach.

śro 02.01.2019 Muzeum Inżynierii

Nowe godziny otwarcia i nowy cennik!

wto 12.03.2019 Muzeum Inżynierii

Przebudowa Muzeum Inżynierii Miejskiej rusza pełną parą!

Podpisanie umowy jest ważnym etapem realizacji projektu pod nazwą „Rewaloryzacja zabytkowej siedziby Muzeum Inżynierii Miejskiej na potrzeby nowoczesnego muzeum nauki i techniki”. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Gminy Miejskiej Kraków. Realizacja projektu zakończy się w czerwcu 2021 r.

śro 27.02.2019 Muzeum Inżynierii

Poszukiwany! Poszukiwana! Opiekun wystawy - Edukator

Jesteś pomysłowy, masz dużo energii i lubisz pracę w grupie? Interesujesz się nauką, czujesz się swobodnie podczas wystąpień publicznych, umiesz i lubisz pracować z dziećmi i młodzieżą?

czw 14.03.2019 Muzeum Inżynierii

Żegnamy wystawę Więcej Światła

Przebudowa Muzeum Inżynierii Miejskiej rusza pełną parą, dlatego z żalem zamykamy wystawę i szykujemy się na nowe...

pon 25.02.2019 Muzeum Inżynierii

Elektryzujące zajęcia w marcu w muzeum!

Marzec zapowiada się u nas elektryzująco! Dowiemy się czym dokładnie jest energia elektryczna, skonstruujemy elektryczną grę, miniroboty kraby, jak również zbudujemy własne elektrownie wiatrowe. Będziemy sadzić lasy w żarówce, a dla pań, z okazji Dnia Kobiet, mamy niespodziankę: każda z uczestniczek zajęć będzie mogła zaprojektować własny wzór na torbę metodą filcowania na sucho.