pon 04.10.2021 Ogród Doświadczeń

Już 29 października wystawa Królewna Śnieżka - Ogród Świateł rozświetli Ogród Doświadczeń!

Już 29 października wystawa Królewna Śnieżka - Ogród Świateł rozświetli Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie!

czw 23.09.2021 Muzeum Inżynierii

Zaprogramowany październik - zajęcia edukacyjne w MIM

Program zajęć edukacyjnych w październiku już dostępny! Zapraszamy do rezerwacji.

pią 13.08.2021

PGE Energia Ciepła partnerem MIM oraz Ogrodu Doświadczeń

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, która jest właścicielem krakowskiej elektrociepłowni, kontynuuje współpracę z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. W ramach współpracy w sierpniu z okazji Dnia Energetyka przygotowano szereg wydarzeń nie tylko dla krakowian.

pią 18.06.2021 Muzeum Inżynierii

Zajęcia wakacyjne w MIM

Wakacje to czas zabawy i rozwijania swoich pasji w gronie rówieśników. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia dwóch tygodni podczas zajęć edukacyjnych w Muzeum!

pią 09.04.2021 Muzeum Inżynierii

#KwiecieńzAGD #CudaTechniki

Każdy z domowych sprzętów ma swoją historię, ktoś kiedyś poczuł potrzebę ułatwienia sobie pracy i napracował się, żeby tego dokonać. Na przykład James Dyson, o którym w naszym MIMcaście opowiada prof. Czeława Frejlich, w latach 70-tych zbudował samodzielnie ubiegłego wieku aż 5127 prototypów odkurzacza bezworkowego. Dziś firma Dyson to znane przedsiębiorstwo najnowszych technologii, które zatrudnia 1000 inżynierów. Ale zaczęło się od błysku pomysłu i pasji jednego człowieka. Każde z wykorzystywanych przez nas na co dzień sprzętów to osobna, często fascynująca historia; opowieść o kimś kto go wynalazł, o tym, jak go udoskonalano, jak projektowano dla niego design.