nie 01.07.2018

Wydarzenia rodzinne w lipcu

Wiedzę można zdobywać również podczas wakacji, świetnie się przy tym bawiąc. Dlatego dla młodszych gości, jak i dorosłych, przygotowaliśmy różnorodną ofertę wakacyjnych zajęć, pokazów, wykładów oraz oprowadzeń w przestrzeniach muzeum, ale też na świeżym powietrzu w Ogrodzie Doświadczeń.

nie 08.07.2018 Muzeum Inżynierii

Lekcje do wystawy "To takie proste"

Zainspirowani interaktywnymi stanowiskami na wystawie „To takie proste”, przygotowaliśmy niedzielne lekcje muzealne. W przystępny i interesujący sposób udowodnimy, że nie taka nauka straszna...

pon 25.06.2018

Fotorelacja z Wystawy Makiet Kolejowych

W ostatni weekend (23-24.06) mieliśmy przyjemność wraz z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych udostępnić dla zwiedzających Wystawę Makiet Kolejowych. Widzowie mogli zobaczyć kilkadziesiąt zestawów makiet na ponad 100 metrach torów, przejechać się kolejką, spróbować swoich sił na symulatorze lokomotywy, wziąć udział w pokazach edukacyjnych. Atrakcji nie brakowało. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

czw 21.06.2018

Krakowscy Inżynierowie Okresu Wyzwolenia

Polecamy wystawę plenerową „Krakowscy Inżynierowie Okresu Wyzwolenia”, którą można oglądać do 16 lipca 2018 r. na Placu Ojca Adama Studzińskiego w Krakowie. Następnie zostanie ona przeniesiona na Bulwar Czerwieński przy KS Nadwiślan, gdzie dostępna będzie do 19 listopada 2018 r.

pią 01.06.2018

Wydarzenia rodzinne w czerwcu!

Czerwiec tuż tuż. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy. Zapraszamy na zajęcia rodzinne w czerwcu!

nie 24.06.2018 Muzeum Inżynierii

Wodna Masa Krytyczna

Zapraszamy na Bulwar Rodła, ujście Rudawy do Wisły gdzie odbędzie się start 7. Wodnej Masy Krytycznej. O godzinie 11:30 rozpoczniemy zajęciami dla najmłodszych m.in budowanie wodnej fontanny, badanie napięcia powierzchniowego wody, sprawdzanie gęstości wody słodkiej, tańczące rodzynki w wodzie gazowanej.