sob 06.12.2014 Muzeum Inżynierii

Poznaj swoje mocne strony

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 7 do lat 13 na cykliczne warsztaty, które odbywają się raz na kwartał. Na warsztatach omówimy jedne z pierwszych sposobów na iluzję ruchu obrazu. Poznamy taumatrop, fenaskistiskop oraz zoetrop.

pią 05.12.2014 Muzeum Inżynierii

Samochód od środka

W dniach 5 i 6 grudnia 2014 roku w ramach współpracy z firmą Valeo Autosystemy w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyły się warsztaty ,,Samochód od środka".

sob 15.11.2014 Muzeum Inżynierii

MIM-kowe poranki

W  sobotę (15.11.2014) zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu MIM-kowe poranki w podróży. Tym razem poznamy kraj leżący na południu Europy. Prześledzimy na mapie prowadzące do niego drogi i wyznaczymy własną. Nie zabraknie poszukiwań podróżnego kuferka, pamiątek z podróży i nowej pieczątki w MIM-kowym paszporcie. Podróżować będziemy "Na dwóch kółkach". Własnoręcznie złożymy mały model skutera, który będzie można zabrać do domu.

czw 02.10.2014 Muzeum Inżynierii

MIM-kowe poranki - nowy program

Zapraszamy na nową edycję sobotnich warsztatów rodzinnych ,, MIM-kowe poranki w podróży”. W tym roku wspólnie będziemy otwierać kuferek pełen pamiątek z podróży. To dzięki niemu dowiemy się, który kraj poznamy bliżej podczas zajęć. W specjalnym MIM-kowym paszporcie zgromadzimy nowe pieczątki. Podczas każdych zajęć wykonamy również zabawki lub modele związane z danym państwem. Przez zabawę i gry towarzyskie dowiemy się, jak spędzają czas dzieci w różnych krajach.