pią 05.12.2014 Muzeum Inżynierii

Samochód od środka

W dniach 5 i 6 grudnia 2014 roku w ramach współpracy z firmą Valeo Autosystemy w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbyły się warsztaty ,,Samochód od środka".

czw 21.01.2016 Muzeum Inżynierii

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 21 i 22 stycznia 2016 roku dla odwiedzających nasze muzeum przygotowaliśmy okolicznościowe warsztaty, podczas których z pomocą prowadzącego uczestnicy wykonają świeczkę z parafiny stałej oraz z żelu z parafiny ciekłej. Własnoręcznie ozdobioną, po dodaniu zapachu będzie można sprezentować babci i dziadkowi...

wto 19.01.2016 Muzeum Inżynierii

Pogoda na ferie

Cykl bezpłatnych zajęć dla grup zorganizowanych przygotowany w ramach programu "Zima w mieście" realizowany w okresie 19 - 29 stycznia 2016. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu (12) 421 12 42 wew. 136 lub osobiście w kasie Muzeum. Tegoroczne ferie zimowe w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie to seria intrygujących pytań dotyczących zjawisk pogodowych. W ramach cyklu "Pogoda na ferie" realizowane będą następujące tematy: "Z głową w chmurach”, "Jak powstaje śnieg?", "Wietrzna pogoda"...

sob 15.11.2014 Muzeum Inżynierii

MIM-kowe poranki

W  sobotę (15.11.2014) zapraszamy na kolejne zajęcia z cyklu MIM-kowe poranki w podróży. Tym razem poznamy kraj leżący na południu Europy. Prześledzimy na mapie prowadzące do niego drogi i wyznaczymy własną. Nie zabraknie poszukiwań podróżnego kuferka, pamiątek z podróży i nowej pieczątki w MIM-kowym paszporcie. Podróżować będziemy "Na dwóch kółkach". Własnoręcznie złożymy mały model skutera, który będzie można zabrać do domu.

czw 17.12.2015 Muzeum Inżynierii

Dobry wieczór w muzeum

W najbliższy czwartek 17 grudnia zapraszamy nauczycieli oraz osoby pracujące z młodzieżą i dziećmi na kolejne spotkanie z cyklu ,, Dobry wieczór w muzeum” oczywiście w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację w kasie muzeum: osobiście lub pod nr tel.: 12 421 12 42 w.136.

czw 02.10.2014 Muzeum Inżynierii

MIM-kowe poranki - nowy program

Zapraszamy na nową edycję sobotnich warsztatów rodzinnych ,, MIM-kowe poranki w podróży”. W tym roku wspólnie będziemy otwierać kuferek pełen pamiątek z podróży. To dzięki niemu dowiemy się, który kraj poznamy bliżej podczas zajęć. W specjalnym MIM-kowym paszporcie zgromadzimy nowe pieczątki. Podczas każdych zajęć wykonamy również zabawki lub modele związane z danym państwem. Przez zabawę i gry towarzyskie dowiemy się, jak spędzają czas dzieci w różnych krajach.