13.04.2018 Magdalena Jabłońska

Przebudowa MIM

Co to za zamieszanie w naszym muzeum?

Już wyjaśniamy, odpowiadamy, tłumaczymy i informujemy: MIM wkracza w niezwykle ekscytujący dla nas czas – ostatniego etapu wielkiego remontu. Dawne zajezdnie tramwaju konnego, elektrycznego wąskotorowego i elektrycznego normalnotorowego są już od wielu lat odrestaurowane i użytkowane, jednakże możliwości ekspozycyjne całego obiektu nie są jeszcze w pełni wykorzystane i przystosowane dla zwiedzających. Rozpoczynamy wyczekiwany przez nas remont, aby mieć wreszcie odpowiednią przestrzeń do realizacji wszystkich szalonych kulturalnych pomysłów. A tych w naszych głowach jest naprawdę sporo. Stąd to całe zamieszanie.

Co przyniesie remont?

Przed nami: kopanie, burzenie, budowanie, odgradzanie, kreowanie nowej przestrzeni. Zobaczycie masę bałaganu, a gdzie te spektakularne efekty? – na końcu remontu zapytacie. Przyszłe Muzeum tylko z pozoru (czyt. na powierzchni) będzie wyglądało prawie tak samo, ale jednak wiele się w nim zmieni:
  • zwiedzającym zostaną udostępnione dotychczas nieużytkowane przestrzenie,
  • podwoi się nasza przestrzeń ekspozycyjna,
  • zrekonstruujemy fragmenty torów tramwajowych,
  • powstanie o wiele większe i komfortowe centrum obsługi zwiedzających oraz kawiarnia i samodzielny inżynieryjny sklepik
Najwięcej atrakcji i nowości znajdziecie tam, gdzie dotąd wzrok nie sięgał:
  • wyremontujemy istniejące obszary podziemne, a pod dziedzińcem muzeum wybudujemy nowe podziemia,
  •  budynki zostaną zespolone łącznikami w celu stworzenia spójnego, wewnętrznego i logicznego ciągu zwiedzania,
  • wszystko to bardzo ułatwi poruszanie się po nowym obiekcie i niezwykle poprawi komfort zwiedzania, zwłaszcza jesienią i zimą,
Plany, plany, … inżynieria miejsca

Nic jeszcze nie możemy zdradzić, aby nie zepsuć niespodzianki, ale nowa wystawa stała zaskoczy każdego z Was. W nowej aranżacji ukażą się oczom zwiedzających nie tylko nowo zakupione obiekty, ale również (co nas szczególnie cieszy) skarby na co dzień spoczywające na półkach naszych przepastnych magazynów.

A tymczasem liczymy na Waszą wyrozumiałość, cierpliwość i zapraszamy do zwiedzania tych wystaw, które, jesteśmy w stanie prezentować:
  • Tramwaje na WawrzyńcaKLIK
  • Już wkrótce nowa wystawa: Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchujeKLIK
Specjalnie dla Was dostosowaliśmy nasz cennik biletów do aktualnych możliwości. Zobaczcie sami >>
 NOWY CENNIK I NOWE GODZINY OTWARCIA

Bardzo chcemy dzielić się z Wami naszą radością z postępu prac remontowych oraz nad nową ekspozycją stałą, dlatego będziemy powoli ujawniać nasze plany, więc śledźcie z uwagą muzealną stronę oraz profile w mediach społecznościowych:

FACEBOOK

INSTAGRAM