17.01.2018

Nowa wystawa edukacyjna "To takie proste"

Sprawdź, czy masz żyłkę naukowca i konstruktora. Zdobądź wiedzę tylko z pozoru „nie taką prostą", świetnie się przy tym bawiąc. Odkryj 26 interaktywnych edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy:

  • Główka pracuje
Strefa „Główka pracuje” umożliwia podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek. Spróbuj rozgryźć różne rebusy i sprawdź, czy potrafisz rozwiązywać problemy. Logiczne myślenie jest tu mile widziane!
  • Mechaniczny plac zabaw
Stanowiska w tej strefie obrazują prawa fizyczne i ich definicje. Poprzez interakcję z eksponatami możesz, samodzielnie lub w parach, poznać wybrane prawa i zasady mechaniki.
  • Pomyśl, zrozum, zrób
Tematem strefy jest tworzenie i budowanie. Samodzielnie lub w grupie możesz udowodnić, że masz talent do majsterkowania. Uwolnij swoją kreatywność!
  • Techno świat
W tej strefie możesz się zapoznać z supernowoczesnymi technologiami. Eksponaty nie tylko umożliwią poznanie nowoczesnych technologii, ale pozwolą również na zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości oraz zaangażowanie w inne ciekawe aktywności.


 
Zapraszamy od 17 stycznia całe rodziny, grupy szkolne i wszystkich pasjonatów łamigłówek, wynalazków naukowych oraz nowych technologii.

Rezerwacja i informacja: tel.: 12 428 66 44 (czynna: pon.-pt., 8.00-16.00), e-mail: rezerwacje[at]mim.krakow.pl
Grupy zorganizowane zapraszamy na wystawę po wcześniejszej rezerwacji.

Więcej o wystawie: www.mim.krakow.pl/wystawy-czasowe/to-takie-proste