24.05.2020 Magdalena Jabłońska

Wracamy! - Wydarzenia edukacyjne w czerwcu

Wracamy do Was z czerwcowymi sobotnimi zajęciami, jednak ze względów bezpieczeństwa wprowadzamy limit 6 uczestników. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem zajęć oraz przypominamy o obowiązku noszenia maseczki oraz rękawiczek. 

Sprawdź nowy: REGULAMIN ZAJĘĆ
Prosta instrukcja: KLIK

6 czerwca 

Godz. 13.00 - 14.00 
Pudełko na skarby 

Każde dziecko ma swoje małe skarby. Na naszych zajęciach wykonamy skrzynkę, w której będzie je można ukryć. Do konstrukcji użyjemy specjalnych kreatywnych patyczków, a wykonane prace później ozdobimy. Zbudowane pudełko może nie tylko posłużyć jako schowek na nasze skarby, ale również jako świetny organizer na biurko. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zajęcia płatne. 13 czerwca 
Godz. 13:00-14:00
Tajemnicza energia

Czy da się zakrzywić powierzchnię cieczy? Dlaczego jesteśmy w stanie stworzyć bańki mydlane? Czy chodzenie po wodzie jest możliwe? Zapraszamy na pełne eksperymentów zajęcia, które pozwolą nam odgadnąć czym jest tajemnicza energia z którą spotykamy się na co dzień. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zajęcia płatne. 20 czerwca 
Godz. 13:00-14:00
Barwne koła

Na zajęciach dowiemy się, dlaczego widzimy kolory. Poznamy barwy podstawowe i pochodne, wykonując doświadczenia nauczymy się je otrzymywać a każdy uczestnik wykona własne koło barw. Na koniec wykonamy barwne obrazy ozdobione wyjątkową techniką malowania solą. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zajęcia płatne. 


27 czerwca 
Godz. 13:00-14:00
Świat w kolorze

W trakcie zajęć dowiemy się jak powstaje tęcza i jakie warunki atmosferyczne muszą być spełnione, aby na niebie powstał barwny łuk. Poznamy pojęcie fali elektromagnetycznej oraz dowiemy się jaką jej część są w stanie zobaczyć nasze oczy. Spojrzymy również na świat przez pryzmat, a na koniec wykonamy prosty spektroskop do obserwacji widma światła. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację. Zajęcia płatne. 


Rezerwacja 12 428 66 00 wew. 11 lub rezerwacja@mim.krakow.pl
(od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00)