Dla najmłodszych

Muzeum Inżynierii i Techniki współpracuje z Fundacją Trasa dla Bobasa, której celem jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród rodzin z małymi dziećmi. Fundacja zajmuje się wyszukiwaniem i upowszechnianiem informacji na temat miejsc dostępnych i przyjaznych maluchom.Szczegółowe informacje o działalności Fundacji oraz propozycje spacerów i zwiedzania znajdą Państwo na stronie www.trasadlabobasa.plMuzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie otrzymało certyfikat – „Miejsce przyjazne maluchom”

Tegoroczny finał akcji prowadzonej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, a organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz PR Inspiration, miał miejsce w zabytkowej zajezdni tramwajowej Muzeum Inżynierii i Techniki. W tym dniu w muzeum odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów VII edycji akcji „Miejsce przyjazne maluchom”, które były nagrodą za przyjazną dzieciom atmosferę i respektowanie szczególnych potrzeb najmłodszych.
Przybyłe dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach. W finale wzięło udział kilkuset rodziców ze swoimi pociechami. Przyznawane certyfikaty są ważne tylko przez rok, w ciągu którego wysłannicy akcji sprawdzają nagrodzone miejsca.