Miasto w budowie

Miasto w budowie. Nowa forma zajęć edukacyjnych

Zapraszamy grupy szkolne od poniedziałku do piątku oraz rodziny z dziećmi (od 6 do 13 roku życia) na zajęcia weekendowe. Jak zarezerwować lekcję?

Udział w lekcjach muzealnych jest możliwy po wcześniejszej rezerwacji.
Rezerwacja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, tel. 12 428 66 00, wew. 11, e-mail rezerwacja@mim.krakow.pl


Mapa okolicy

Nasza najbliższa okolica to codzienność, na którą często nie zwracamy uwagi. Wydaje nam się, że idąc do szkoły, do sklepu czy na boisko, widzieliśmy już wszystko i znamy każdy kąt. Ale czy na pewno? Podczas zajęć sprawdzimy, jak uczestnicy zapamiętali szczegóły ze swojego najbliższego otoczenia, i wspólnie spróbujemy odtworzyć miejsca, w których przebywają na co dzień. 


Miasto przyszłości

Jak będzie wyglądało życie na ziemi za 100 lat? Co się zmieni? Co zniknie, a co nowego pojawi się w naszym otoczeniu? Czy zmieni się kształt budynków, samochodów, pociągów? Możliwości są nieograniczone, wystarczy uruchomić wyobraźnię i wybudować jedyne w swoim rodzaju miasto przyszłości. 


Wymarzony dom

Jaki jest Twój wymarzony dom? Taki prawdziwy, tylko dużo fajniejszy, niż masz teraz? Daj się ponieść wyobraźni! Plac zabaw w salonie, basen ze zjeżdżalnią czy winda na antresolę z łóżkiem? Zastanów się, czego brakuje w Twoim domu, a później to wybuduj. 


Miasto idealne

Miasto idealne - co to według Was tak naprawdę znaczy? Czy takie miasto spełnia tylko podstawowe potrzeby jego mieszkańców, czy też oferuje im coś więcej, by mogli miło spędzić czas wolny? Wspólnie zastanowimy się, co nam się w naszym mieście podoba, a co nam przeszkadza. Co chcielibyśmy zmienić, dodać lub usunąć. Zaprojektujemy, a następnie wybudujemy swoje idealne miasto. 


Wynalazek na plac zabaw

Plac zabaw to jedno z ulubionych miejsc wszystkich najmłodszych mieszkańców miasta. Ale nawet najpiękniejsze huśtawki, najwyższe zjeżdżalnie i najszybsze karuzele mogą się w końcu dzieciom znudzić. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli szansę uruchomić swoją wyobraźnię i wybudować zupełnie nową zabawkę, którą chcieliby umieścić na placu zabaw. 


Sławne budowle miast

Architektura miast od lat fascynuje ludzi na całym świecie. Nie bez powodu podróżują dniami i nocami, by stanąć przy budowli, którą zawsze chcieli zobaczyć na własne oczy. Każde miasto kryje w sobie ciekawe historie zaklęte w interesującej i charakterystycznej dla niego architekturze. Uczestnicy zajęć wcielą się w konstruktorów i spróbują odwzorować jedną ze znanych budowli. 


Podziemna pajęczyna

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd płynie woda do łazienki, gaz do kuchenki, w jaki sposób prąd dociera do gniazdka w pokoju, a internet do komputera? Podczas zajęć odpowiemy sobie na te pytania oraz wspólnymi siłami wybudujemy podziemną sieć – taką jak te, którymi docierają do naszych domów różne media.


POKOLORUJ
Galeria: Miasto w budowie