SPINarium

Tematy dobrane tak, by mogły być prowadzone zarówno dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych, jak i dla uczestników indywidualnych.

Poszczególne moduły pozwolą na interdyscyplinarne podejście do zagadnień z takich dziedzin, jak fizyka, chemia, biologia, historia, technika czy plastyka.


Myślą przewodnią naszych warsztatów, są słowa wypowiedziane przez Alberta Einsteina: “Najważniejsze to nie przestawaj pytać”! 


Tematy warsztatów:

  • Gęstość - Tańczące rodzynki
  • Oczom nie wierzę!
  • Od ogniska do świetlówki

Gęstość - tańczące rodzynki

Zajęcia mają na celu wyjaśnienie czym jest gęstość ciał. W trakcie zajęć odpowiemy na pytanie jak to jest, że gęstość zależy od masy i objętości badanego ciała. Sprawdzimy wspólnie, ile jest prawdy w polskim porzekadle “Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa”. Uczestnicy postarają się spowodować, że zwykłe rodzynki wykonają dla nas swój taniec.

Rekomendowane dla klas 4-6 szkoły podstawowej.

Od ogniska do świetlówki

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak dawniej w Krakowie oświetlano ulice i czego używano w tym celu jeszcze za czasów ich pradziadków. Poznają lepiej żarówkę, jej historię i wynalazców. Dowiedzą się, które żarówki są najbardziej ekologiczne.

Zajęcia rekomendowane dla klas 4-8 szkoły podstawowej i klas ponadpodstawowych.


Oczom nie wierzę

Zajęcia pozwolą uczestnikom poznać budowę oka i dowiedzieć się się, jak reaguje ono na światło. Zobaczą, co dzieje się ze światłem po przejściu przez pryzmat i lepiej zrozumieją zjawisko tęczy. Starsi uczestnicy zajęć postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie na czym polega zjawisko refrakcji.  Co ciekawe, wszyscy przekonają się także, jak czasem nasze oko nas zawodzi i wprowadza w błąd.

Zajęcia rekomendowane dla klas 4-8 szkoły podstawowej i klas ponadpodstawowych.


Czas: 1 godzina

Kiedy: Grupy zorganizowane: wtorek - piątek. Indywidualni: soboty - po wcześniejszej rezerwacji 

Cena: 19 zł za osobę plus przewodnik

Ilość uczestników: 10-25 osób

Metody: storytelling, praca w grupach, praca indywidualna pod kierunkiem, pogadanka, burza mózgów

Przestrzeń: Wystawa stała, sala edukacyjna, sala konferencyjna

Prowadzenie: Edukator, Animator

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00. Zadzwoń do nas : +48 12 428 66 00 wew. 11 lub wyślij e-mail: rezerwacja[at]mim.krakow.pl