SPINarium - warsztaty

Tematy dobrane tak, by mogły być prowadzone zarówno dla dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych, jak i dla uczestników indywidualnych.

Poszczególne moduły pozwolą na interdyscyplinarne podejście do zagadnień z takich dziedzin, jak fizyka, chemia, biologia, historia, technika czy plastyka.


Myślą przewodnią naszych warsztatów, są słowa wypowiedziane przez Alberta Einsteina: “Najważniejsze to nie przestawaj pytać”! 


Tematy warsztatów:
  • Gęstość - Tańczące rodzynki
  • Od ogniska do świetlówki
  • Czarne czy czerwone?
Warsztaty realizowane są w połączeniu z udziałem w grze miejskiej SPINGO - tematy gier dostępne TUTAJ.


Gęstość - tańczące rodzynki
Zajęcia mają na celu wyjaśnienie czym jest gęstość ciał. W trakcie zajęć odpowiemy na pytanie jak to jest, że gęstość zależy od masy i objętości badanego ciała. Sprawdzimy wspólnie, ile jest prawdy w polskim porzekadle “Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa”. Uczestnicy postarają się spowodować, że zwykłe rodzynki wykonają dla nas swój taniec.

Rekomendowane dla klas 2-6 szkoły podstawowej.


Od ogniska do świetlówki
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak dawniej w Krakowie oświetlano ulice i czego używano w tym celu jeszcze za czasów ich pradziadków. Poznają lepiej żarówkę, jej historię i wynalazców. Dowiedzą się, które żarówki są najbardziej ekologiczne.

Zajęcia rekomendowane dla klas 2-6 szkoły podstawowej i klas ponadpodstawowych.


Czarne czy czerwone?
Zajęcia pozwolą uczestnikom poznać budowę oka i dowiedzieć się się, jak reaguje ono na światło. Czy wszyscy widzimy tak samo? Na warsztatach zobaczymy, w jaki sposób kolorowe światło zmienia wygląd przedmiotów. Dowiemy się również, jak powstaje cień i czy zawsze jest czarny.

Zajęcia rekomendowane dla klas 4-7 szkoły podstawowej i klas ponadpodstawowych.


Czas: 1 godzina
Kiedy: Grupy zorganizowane: wtorek - piątek
Indywidualni: soboty - po wcześniejszej rezerwacji 
Cena: 19 zł za osobę plus przewodnik
Ilość uczestników: 10-25 osób
Metody: storytelling, praca w grupach, praca indywidualna pod kierunkiem, pogadanka, burza mózgów
Przestrzeń: Wystawa stała, sala edukacyjna, 
Prowadzenie: Edukator, Animator


Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00. Zadzwoń do nas : +48 12 428 66 00 wew. 11 lub wyślij e-mail: rezerwacja[at]mim.krakow.pl